O firmie

Firma Silkam założona została w 1991 roku jako zakład produkcyjny. Od początku swojej działalności związana jest z branżą kamieniarską dla której projektuje i wytwarza maszyny i urządzenia wykorzystywane do oczyszczania wody i powietrza. Obecnie zakres oferowanych urządzeń został dostosowany do potrzeb również firm z innych sektorów przemysłu jak np. obróbka szkła, ceramika, kafelki, przemysł betoniarski, górnictwo itp. dla których również produkujemy nowoczesne oczyszczalnie wody i prasy filtracyjne oraz  ściany odpylające.

Na przestrzeni minionych 25 lat nastąpił znaczny rozwój firmy dzięki czemu obecnie dysponujemy własnym działem projektowym. Bardzo duży i nowoczesny park maszynowy pozwala nam na produkcję oferowanych urządzeń według najwyższych światowych standardów. Dysponujemy dwoma wydziałami produkcyjnymi na które rozdzielona jest obróbka stali konstrukcyjnej i osobno stali nierdzewnej. Gwarantuje to zachowanie wysokich norm jakościowych. Możemy oferować urządzenia w wielu wersjach wykonania oraz wielkościach, indywidualnie dopasowane do wymagań i możliwości instalacyjnych klientów.

Wysoka jakość naszych produktów oraz zastosowane nowoczesne technologie, a przy tym duża elastyczność w reagowaniu na potrzeby klientów sprawiły że nasze wyroby cieszą się coraz większym uznaniem wśród odbiorców w wielu krajach na kilku kontynentach. Potwierdzeniem tego jest dla nas stale rosnąca ilość zamówień jak również liczne nagrody na targach branżowych.

Wszystkie z produkowanych urządzeń są naszymi własnymi projektami technicznymi, które w wielu wypadkach zostały opatentowane. Dzięki doświadczeniu oraz zaangażowaniu naszego zespołu fachowców, wdrażamy coraz to nowsze rozwiązania techniczne w oferowanych urządzeniach. Dysponując najnowocześniejszym sprzętem do projektowania i produkcji stale podnosimy jakość i konkurencyjność naszych wyrobów.

Posiadane maszyny pozwalają nam również świadczyć usługi dla innych firm z branży metalowej w szerokim zakresie obróbki blach. Oferujemy usługi na maszynach CNC jak: wykrawarka Trumpf, wycinarka laserowa, gilotyna, prasa krawędziowa, walcarka do blach i profili.

silosy wykrawarka cięcie blachusługi cięcia

 

Masz pytania odnśnie naszej działalności? napisz do nas